Tagasi Tühjenda otsing

Boon Kriek Mariage Parfait

Boon pruulikoda asub Lembeek`i piirkonnas, üsna lähedal Brüsselile ning selle juured ulatuvad aastasse  1680. Frank Boon ostis õlletehase aastal 1975.  Põhiliselt tuntud geuze ja lambic õllede tootjana.

Kriek Boon Mariage Parfait sisaldab tugevat 1-aastast lambic õlut, mida on maitsestatud ja fermenteeritud koos üleküpsenud kirssidega. Sealt ka nimetus „Mariage Parfait“ (ingl. Perfect marriage)- mis iseloomustab kenasti hapuka lambicu ja täidlaste kirsside omavahelist sümbioosi. Koguseliselt kulub 400 grammi marju liitri kohta. Küpsemine tammevaadis annab õllele väga erilise maitse- eelkõige vanilli, nelki. Teiseseks fermentatsiooniks on õlu pudeldatuna hoidistatud jahutatud ruumis 6 kuud. Tänu kõrgele alkoholiprotsendile (8%) areneb õlu veel vähemalt 20 aastat ja üldiselt joomiseks paras alles peale kahte aastat pudeldatuna. Veel lähemale minna veini maitsetele õllega oleks suur katsumus.

Tegemist on magustamata, filtreerimata ning pastoriseerimata õllega, mis on pärit linnast, mille järgi sai lambic õlle stiil omale nime.

Ratebeer: 99 punkti

Aroom: tsitrus, hapukad kirsid, happesus, sidrun, tunda on tamme

Värvus: hägune, rubiinpunane

Maitse: vanilje, nelk, suurepärane magusa ja hapu balanss, kompleksne, kirsine

Sobivus toiduga: šokolaadiga ja puuviljadega desserdid, sinihallitusjuust

Serveerimistemperatuur: 12 °c


Servaali toote number:
Tootegrupp:
Õlled, Lambic tüüpi õlu
Riik/regioon:
Belgia
Pakendi tüüp:
0,375 l pudel
Pakendi suurus:
24 pdl/prk
EAN kood:
Alkoholi protsent:
8
Tootja:
Boon (Palm)

Viide brändi/tootja kodulehele: http://www.palm.be/en/boon

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist!