Tagasi Tühjenda otsing

Castaño Hĕcula Monastrell v.2015 vegan

Piirkond:


Valmistamise
eripära:

Yecla DO, Murcia aut.piirkond, Kirde Hispaanias.
Keskmine viinapuuaedade vanus, kust viinamarjad korjatakse on 38 aastat. Aedade pinnas on liivane, kiviklibune ja aluspinnas lubjakivine. Viinapuuaedade kõrgus merepinnast on 750 meetrit, mis tagab selle, et marjad küpsevad aeglasemalt tänu madalamatele ööpäevastele temperatuuridele. Marjade korje toimub käsitsi, reeglina oktoobri kuu esimesel nädalal. Peale käärituse lõppu laagerdatakse veini 6 kuud prantsuse- ja ameerika tammevaatides, millest 50% on uued vaadid.
Iseloomustus:Värvus: sügav purpurpunane;
Aroom: küps, intensiivne, küpselt puuviljane-marjane, kus on tunda ploomi, põldmarja, murelit, lagritsat, ürte, vaniljet, musta purustatud pipart;
Maitse: kuiv, puuviljane, elegantne, üle keskmise happesuse ja täidlase kehandiga, marja- ja puidutanniinid on ümarad ning lihvitud, maitses on tunda musta mahlast kirssi, murelit, põldmarja, lagritsat, kerget vaniljest alatooni, ürte, piprasust, järelmaitse on pikk, ümarate tanniinide ja mahlase marjasusega.
Serveerimistemp.:16-18°C, Bordeaux tüüpi punaveini klaasist, soovitame veini aereerida.
Sobivaim kontekst:

Huvitavat:

Hea valik erinevate liharoogade kõrvale, nagu näiteks küpsetatud/grillitud lamba-, looma- või sealiha, pajaroad lamba- ning veiselihast, pastaroad veiselihaga tomatises kastmes. Juustudest soovitame selle veiniga nautida vanemaid-, kõrgema rasvasisaldusega ning pikemalt laagerdunud lambapiimast valmistatud juuste (n. Manchego).
Hecula Monastrell 2015.aastkäik võitis ajakirja „Decanter“ 2017.a. degustatsioonil hõbemedali, kogudes tulemuseks suurepärased- 92 punkti.
Servaali toote number:
Tootegrupp:
Punane vein
Riik/regioon:
Hispaania
Pakendi tüüp:
0,75 pudel
Pakendi suurus:
EAN kood:
Alkoholi protsent:
14
Tootja:
Familia Castaño

Viide brändi/tootja kodulehele: http://www.bodegascastano.com/en/

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist!